Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Ti Ultra Light Pot 0.6L (ECA251), 95g

Ti Ultra Light Pot 0.6L

  • titanový kotlík z hmotnostně bezkonkurenční řady Ti-Ultralight pro opravdové fandy ultralehké výbavy 
  • 122 x 51mm

 

Firma Evernew Inc. vyrábí svoje titanové nádobí již 15 let. Titan je špičkový materiál s nenahraditelnými vlastnostmi pro outdoorové vybavení. Použité slitiny titanu jsou lehké (téměř poloviční měrná hmotnost než oceli), má větší pevnost než nerezová ocel, je chemicky velmi stálý a odolný korozi.

Kromě bezkonkurenční řady Ti-Ultralight pro opravdové fandy ultralehké výbavy, nabízí Evernew pro větší pohodlí při vaření i řadu nádobí Non-Stick s keramickým antiadhezním povlakem na bázi Si. Ten neobsahuje žádné zdraví škodlivé látky jako teflonové povlaky, je stálý i při mnohem vyšších teplotách a hlavně ho při běžném provozu nepoškrábete! Při vaření i jídle můžete klidně používat anodizovanou duralovou lžíci, a díky nepřilnavému povrchu po jídle nádobí snadno umyjete nebo jen  na sucho otřete v případě kempu bez vody. Šetří to čas,vodu, nepotřebujete houbičku ani žádnou chemii.

Určitou nevýhodou pro někoho může být, že kvůli horší tepelné vodivosti titanu není dobré vařit na plynových vařičích s malým rozptylem plamene při použití plného výkonu – dojde k zprohýbání dna kotlíku. Já vařím na lihovém vařiči a příležitostně na plynovém Optimusu (proběhlo i několik vaření na ohni) a dno mám stále dokonale rovné. Je to zkrátka otázka přístupu. Hmotnostní úspora klidně i 200g oproti klasickým kotlíkům za trochu opatrnosti stojí.

Kód zboží: ECA251
Cena: 1 280.00Kč
Váha: 95 g

Komentáře

Ahoj Petře,
chěl jsem se zepat, jak moc se hodí titan. nádobí k vaření na otevřeném ohni. Používám dřívkáč 4Heat Stove v.2 od f. JuBo, nějaku tu třísku na vaření vždycky najdu. Dříve jsem vařil na plyňáku ale tohle nezabírá místo.
Díky za odpověď
Pavel

Ahoj Pavle, není důvod proč by měl titanu oheň vadit. Slitiny titanu mají vyšší teplotu tání než slitiny železa (oceli) a dokonce několikanásobně vyšší než hliníkové slitiny. Jediné co vadí jsou intenzivní, bodové zdroje tepla - to znamená naplno puštěný plynový vařič s malinkatým hořákem, nebo kotlík postavený přímo do žhavých uhlíků. Titan má malou tepelnou vodivost, takže nestíhá takto intenzivní teplo rozvádět, přehřívá se, tenký plech se může zkrabatit. Oheň, lihové vařiče, plynové vařiče s širokým hořákem, plotýnka na rozumný výkon ničemu nevadí. To že má titan malou vodivost nutně neznamená že je vaření v něm neefektivní - jen je potřeba nízké vodivosti přizpůsobit výkon vařiče. Nízkou vodivost zase dohání mnohem tenčí stěna než u standardních kotlíků:-) Petr K.