Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Jetboil ZIP, 345g

Jetboil patří mezi nejefektivnější varné systémy na trhu. Základem systému je tepelný výměník FluxRing®, který soustředěním tepla do výměníku snižuje čas vaření a zvyšuje jeho účinnost až na 80 %. Pro srovnání se běžné plynové vařiče pohybují na účinnosti 30 – 40 %. Díky tomu spotřebujete daleko méně plynu, takže nebudete muset neustále kupovat nové kartuše!

Systém Jetboil ZIP je jednoznačně nejlepší v poměru výkon – cena. Je to v podstatě jednodušší verze Flashe. Je určen k rychlému ohřevu vody na přípravu instantních jídel, kávy nebo čaje.

Vše co potřebujete je tradičně v jednom balení. Základem je nádoba z eloxovaného hliníku o objemu 0,8 litru s tepelným výměníkem FluxRing®. Na nádobě je neoprenový izolační obal s poutkem, který vás ochrání před popálením. Nechybí silikonované víčko s nálevkou, dírkováním pro cedění a také s otvorem pro filtr na kávu, který lze samostatně dokoupit. Na výměník nádobky pak už jen stačí nacvaknout plastový kryt, který zároveň slouží jako hrnek s odměrkou.

Nejpodstatnější částí je pak hořák, kterému ale na rozdíl od Flashe chybí piezo zapalování. To se ale dá jednoduše vyřešit škrtnutím zapalovače nebo křesadla. Nádobka se pak jednoduše na hořák nasadí a zaaretuje, dostanete tak stabilní systém u kterého nehrozí převrhnutí. Ideální je pak na kartuši ještě nasadit plastovou trojnožku pro lepší stabilitu

Nádobka je designovaná tak, aby se do ní vešel hořák, 100 gramová plynová kartuše a plastová trojnožka. Dostanete tak komplet o rozměrech 104 x 165 mm.

Vaření v praxi

Dle výrobce trvá uvedení 0,5 litru vody k varu průměrně 2 minuty a 30 sekund (při použití kartuší Jetboil). Tato doba se bude samozřejmě prodlužovat při různých podmínkách. Na 100 gramovou kartuši se dá uvařit až 12 litrů vody!

Na video předstvující Jetboil ZIP můžete kouknout zde.

Jetboil ZIP :

  • Hmotnost: 345 g
  • Objem nádoby: 0.8 Litru 
  • Doba k varu: 0.5 Litru = 2:30 min
  • Objem uvařené vody: 12 Litrů na 100g Jetpower kartuši
  • Rozměry: 104 mm x 165 mm
  • Varná nádoba s FluxRing® systémem – na ní neoprénový izolační obal s úchytem
  • Víčko s nálevkou pro snadné pití přímo z nádoby
  • Plastový kryt tepelného výměníku sloužící i jako hrnek a odměrka
  • Skládací trojnožka pro lepší stabilitu

 

Kód zboží: Jetboil_ZIP
Cena: 2 280.00Kč