Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

4-sezónní nafukovací karimatka Klymit Insulated V Ultralite SL, 452g

Izolovaná verze nové řady Ultralite. Díky syntetické izolaci dosahuje hodnoty tepelného odporu R4.4, takže vám bude bohatě stačit i na vaše zimní výlety!

I u této řady vsadil výrobce na osvědčenou, inovativní technologii s V komorami (body mapping) s mírně vyvýšenými postranními komorami, které zajišťují výborný komfort, menší pohyb vzduchu v komorách a tím menší tepelné ztráty.

Oproti modelu Insulated V Lite je o 120 g lehčí! Klymit tentokrát vsadil na materiál 20D Polyester a karimatka je užší - 50,8 cm. Navíc u noh se zúžuje na 43 cm. Karimatka bude bezva spíše pro hubenější jedince, pro 90 kg chlapi bych spíš zvolil Klymit Static V2 který je širší.

Velcí ultralight fandové mohou karimatku zkrátit třeba na 120-130 cm (a zatavit žehličkou), takže ji budete mít od ramen po kolena. Pod nohy pak dáte batoh a pod hlavu třeba oblečení. Takhle se dá pohodlně fungovat na treku klidně několik měsíců a s váhou karimatky se dostanete někde pod 320 gramů a budete mít směšně malý balíček o kterém v batohu ani nebudete vědět!

Karimatka se dá pohodlně nafouknout cca na 7-10 nádechů.

Letos jsme Ultralite SL i její zateplenou verzi Insulated pečlivě vyzkoušeli na dvouch trailech. Petr Kosek měl na 3500 km dlouhém Appalachian trailu jak Ultralite SL, tak i Insulated a Vašek Malinský si izolovanou verzi vzal pro změnu na Via Dinarica trail - přechod Balkánu. Oboum se nadmíru osvědčila.

Stejně jako Static V2 či O-zone používá výborný, kvalitní rychloventilek s pojistkou – otevírá se pootočením o zhruba 1/4 otáčky a povytažením. Zavírá se opačným postupem - po nafoukání ho mírným zatlačením o pusu zavřete, následně rukou dotlačíte (musí být cítit mírné kliknutí) a pak ho zajistíte pootočením o zhruba 1/4 otáčky. Netočte ventilkem hrubou silou a několikrát dokola - NENÍ šroubovací, zničíte ho! Když správně "klikne", tak jde uzavřít lehce.

Chlapíci z Klymitu mají na kontě několik ocenění za inovativní design svých výrobků. I Ultralite SL byl navržen jejich patentovanou technologii “Body Mapping” – komory ve tvaru V ergonomicky odpovídají přirozeným konturám zad při spaní na zádech, a okrajové komory zase poskytují oporu při převalování a spaní na boku, takže je Ultralite při svojí hmotnosti jednou z nejkomfortnějších karimatek na trhu. Zkuste trochu experimentovat s tím, jak moc ji nafoukáte. Mě přijde nejpohodlnější, když je trochu měkčí.

Insulated V Ultralite SL :

  • hmotnost 452 g
  • rozměry 182,9 x 50,8 x 6,4 cm
  • tepelný odpor R 4,4
  • velikost balení 17,8 x 11,4 cm
  • materiál 20D polyester
  • počet nádechů 7-10

​​Na video představujicí řadu Ultralite se můžete podívat zde

Kód zboží: Klymit_Insulated_V_ultralite_SL
Cena: 2 980.00Kč
Váha: 452 g