Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Ti Non Stick Deep Pot 0,9L+0,25L (ECA402), 144g

Titanový kotlík s pokličkou/pánvičkou s keramickým nepřilnavým povlakem na bázi Si. Do kotlíku se navíc vejde 230g plynová kartuše.

Firma Evernew Inc. vyrábí svoje titanové nádobí již 15 let. Titan je špičkový materiál s nenahraditelnými vlastnostmi pro outdoorové vybavení. Použité slitiny titanu jsou lehké (téměř poloviční měrná hmotnost než ocel), má větší pevnost než nerezová ocel, je chemicky velmi stálý a odolný korozi.

Kromě hmotnostně bezkonkurenční řady Ti-Ultralight pro opravdové fandy ultralehké výbavy, nabízí Evernew pro větší pohodlí při vaření řadu nádobí Non-Stick s keramickým antiadhezním povlakem na bázi Si. Ten neobsahuje žádné zdraví škodlivé látky jako teflonové povlaky, je stálý i při mnohem vyšších teplotách a hlavně ho při běžném provozu nepoškrábete! Při vaření i jídle můžete klidně používat anodizovanou duralovou lžíci, a díky nepřilnavému povrchu po jídle nádobí snadno umyjete nebo jen  na sucho otřete ubrouskem (v případě kempu bez vody). Šetří to čas, vodu, nepotřebujete houbičku ani žádnou chemii.

Osobně používám kotlík Non-Stick 1,3 již dva roky. Má za sebou přes 300 vaření, není nijak zdeformovaný – víčko na něj sedne hladce samo, i dno je rovné, a stále je nepřilnavý i přesto, že jsem v něm dočerna párkrát připálil vločky a následně je natvrdo oškrabal anodizovanou duralovou lžící! Každopádně žádný povlak není nesmrtelný a tak čím lépe s ním budete zacházet, tím déle vydrží a zachová si svoji funkčnost.

Na našem Pacific Crest Trailu (4200km) jsme tento kotlík, společně se spacákem Cumulus Quantum 350 vyhlásili nejlepšími kousky našeho vybavení. Určitou nevýhodou pro někoho může být, že kvůli horší tepelné vodivosti titanu není dobré vařit na plynových vařičích s malým rozptylem plamene při použití plného výkonu – dojde k zprohýbání dna kotlíku. Já vařím na lihovém vařiči a příležitostně na plynovém Optimusu (proběhlo i několik vaření na ohni) a dno mám stále dokonale rovné. Je to zkrátka otázka přístupu.

  • objem 0,9L+0,25L poklička/pánvička
  • rozměry 0,9L kotlíku 110x95mm
  • rozměry pokličky/pánvičky 110x30mm
  • váha s pokličkou 144 g(bez obalu)
  • dodáván s obalem (16g)
  • vejde se 230g plynová kartuše
Kód zboží: evernew_eca_402
Cena: 1 980.00Kč
Váha: 144 g