fbpx
Celý listopad pro vás máme dopravu zdarma na všechny naše produkty! Osobní vyzvednutí objednávek na prodejnách pouze po telefonické domluvě.

Proč zvolit ultralehké vybavení?

Proč vlastně řešit váhu vybavení??? Když pár dní v Alpách, v Rumunsku, nebo ve Skotsku zvládáte i se svým 25kg monstrem? Protože se před vámi otevřou mnohem lákavější možnosti – dlouhé treky, na které jste neměli dost dovolené, ale s lehkým batohem je v klidu za dva týdny proběhnete. Treky, které pro vás kvůli délce trvání nebyly řešitelné po stránce zásobování, a nebo třeba treky, které se vám na váš věk a zdravotní stav zdály být nedosažitelné. S lehoučkou výbavou se do nich můžete pustit. 5 až 7 kilo vybavení a nějaké jídlo k tomu totiž unese každý.

Na jídle vůbec nemusíte šetřit, bude ho míň než dřív – to co jste s těžkou obludou na zádech šlapali týden, budete teď hravě zvládat za tři, čtyři dny.

Je to bezbečné?

ANO je. Ultralight není o tom, že kvůli hmotnosti necháte kriticky důležité vybavení doma a budete doufat, že to nějak dopadne. Naopak. Je to o tom, že se dobře připravíte, znáte své vybavení i schopnosti a díky tomu si i s minimem věcí bezpečně poradíte se vším, co na cestě příjde.

Když se do ultralightu ponoříte, jako mnoho fanoušků a čtenářů našeho webu, zjistíte, že je poměrně snadné zredukovat výbavu klidně i na měsíční trek na 5kg, a že je nesmírně osvobozující pohybovat se krajinou s hlavou vzpřímenou, bez bolestí zad, ramen a kolen a že i dálky jsou najednou mnohem lákavější!

Můžete nám věřit, s ultralehkou výbavou jsme na trecích všude po světě strávili stovky dní! I proto našemu vybavení věříme. Pomohlo nám zdolat ty nejdelší treky na světě – 4500km na Continental Divide Trailu, 4200km na Pacific Crest Trailu, 3600km po hranicích Československa, 3500km na Appalačské stezce, 1400km balkánskou divočinou na Via Dinarice, a spousty dalších kilometrů v Patagonii, Peru či v indickém Himálaji…

Zaujalo vás to? Můžete pokračovat pročítáním Magazínu – rubriky “základy ultralightu” nebo “výbava”.

Nevěříte, že se dá pěšky projít několik tisíc kilometrů? Snad vás přesvědčí naše blogy na záložce Naše Treky.

Osvědčené produkty si potom můžete koupit v našem E-shopu!