Proč zvolit ultralehké vybavení?

Ultralehké vybavení? Proč vlastně řešit váhu vybavení??? Když pár dní v Alpách, v Rumunsku, nebo ve Skotsku zvládáte i se svým 25kg monstrem? Protože se před vámi otevřou mnohem lákavější možnosti – dlouhé treky, na které jste neměli dost dovolené, ale s lehkým batohem je v klidu za dva týdny proběhnete. Treky, které pro vás kvůli délce trvání nebyly řešitelné po stránce zásobování, a nebo třeba treky, které se vám na váš věk a zdravotní stav zdály být nedosažitelné. S lehoučkou výbavou se do nich můžete pustit. 5 až 7 kilo vybavení a nějaké jídlo k tomu totiž unese každý.

Na jídle vůbec nemusíte šetřit, bude ho míň než dřív – to co jste s těžkou obludou na zádech šlapali týden, budete teď hravě zvládat za tři, čtyři dny.

Je to bezbečné?

ANO je. Ultralight není o tom, že kvůli hmotnosti necháte kriticky důležité vybavení doma a budete doufat, že to nějak dopadne. Naopak. Je to o tom, že se dobře připravíte, znáte své vybavení i schopnosti. Díky tomu si i s minimem věcí bezpečně poradíte se vším, co na cestě příjde.

Ultralehké vybavení

Když se do ultralightu ponoříte, jako mnoho fanoušků a čtenářů našeho webu, zjistíte, že je poměrně snadné zredukovat výbavu klidně i na měsíční trek na 5kg, a že je nesmírně osvobozující pohybovat se krajinou s hlavou vzpřímenou, bez bolestí zad, ramen a kolen a že i dálky jsou najednou mnohem lákavější!

Můžete nám věřit, s ultralight vybavením jsme na trecích všude po světě strávili stovky dní! I proto našemu vybavení věříme. Pomohlo nám zdolat ty nejdelší treky na světě – 4500km na Continental Divide Trailu, 4200km na Pacific Crest Trailu, 3600km po hranicích Československa, 3500km na Appalačské stezce, 1400km balkánskou divočinou na Via Dinarice, a spousty dalších kilometrů v Patagonii, Peru či v indickém Himálaji…

Zaujalo vás to? Můžete pokračovat pročítáním Magazínu – rubriky “základy ultralightu” nebo “výbava”.

Nevěříte, že se dá pěšky projít několik tisíc kilometrů? Snad vás přesvědčí naše blogy na záložce Naše Treky.

Osvědčené produkty si potom můžete koupit v našem E-shopu!