Magazín

16.07.19 0 komentářů

ISPO 2019 nalehko – 2.díl

Co je nového u Rabu jsme si prosvištěli u předchozího dílu z ISPA.
No a teď se vrhněme na Big Agnes, Therm-A-Rest, Sea to Summit a oblíbený Six Moon Design! Máme sice v záloze ještě nějaké novinky, ale ty si schováme na Vánoce 🙂

Big Agnes

Značku, kterou jsme Vám z minulého veletrhu konečně! dovezli i do Čech, už jste na našich stránkách nejspíš měli tu čest zahlédnout…
Komorně jí přezdíváme “Tlustá Anče”.

Rovnou na začátku nás zaujala nová vychytávka – Big Agnes recykluje odstřižky a z nich vytváří obal na karimatku, který můžete použít i jako pumpu! Bude součástí balení u AXL Air.
Další inovací je přidání vchodového zipu u modelové řady Copper Spur. Při použití s trekovými holemi si můžete zvětšit stan o zastřešenou verandu 🙂 Na váze to naštěstí není příliš znát – u modelu pro dva nocležníky to je 70 gramů.

Další novinkou je použití materiálu Cuben Fiber. Minimalistický a na trailech jeden z nejpoužívanějších stanů, Fly Creek HV UL2,  se po odlehčení může pyšnit celkovou váhou 652 gramy. Vážně zvažujeme, že ho zařadíme do sortimentu! Big Agnes má precizní lepené zpracování švů.
Zároveň i nafukovací vak na karimatky pro gramaře ve verzi platinum “zhubl” oproti standardní variantě na 34 gramy. Použít se dá jako pumpa, nepromokavý vak na spacák a nebo sprcha.

Therm-A-Rest

Další zastávka týmu nalehko vedla do stánku irsko-americké značky Therm-A-Rest. Ta se s velkým úspěchem pustila i do výroby péřových quiltů, tolik populárních v USA. Petr ho samosebou musel vyzkoušet 🙂

Konečně se dočkáme i urychlení vypouštění vzduchu. Cesta k novému Speed Valve ventilku nebyla tak jednoduchá, jak by se zpočátku mohlo zdát. Celý tým věnoval přes 2 roky, více než 500 nocí testování a 100 prototypů vývoji. Výsledkem je systém WingLock – zvětšený jednocestný ventil, umožňující 3x rychlejší nafouknutí. Při zmáčknutí křidélek se otevře celý průduch a karimatka je bez vzduchu 2x rychleji než klasický šroubovací uzávěr. Intuitivní a rychlé!

Six Moon Designs

Velké setkání s AllGoodem, který v poslední době věnuje zvýšenou péči SMD, nás nabilo energií. Věčný optimista se vytasil se zbrusu novou variantou Havena z “kju:ben fa:jbru” se stejným moskytiérovým límcem, kterým disponuje oblíbený Deschutes Plus.

Další velkou parádou je batoh Minimalist. Hlavní předností je výměnný zádový systém. Ultralehký batoh je možno nosit jako bežeckou vestu (skvělé pro dámy, protože odladit výšku a utažení hrudního pásu u normálního batohu je občas vskutku náročná záležitost!), nebo klasicky se dvěma popruhy.

Takže příští zprávy z Mnichova v lednu ! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *