Magazín

Nalehko fest je pohodový outdoorový festival nabušený inspirací pro velká, životní dobrodružství. Povídání o nejdelších světových trecích, extrémním běhání, bikepackingu, lezení a dalších posedlostech, které dělají život zábavným.

Letos v novém kabátě

Pro letošní ročník jsme se rozhodli pro velkou změnu. Celý festival přesouváme na nové místo. Tento ročník bude naší základnou Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010 (10 minut od centra Liberce).

Od tohoto kroku si slibujeme daleko vyšší komfort pro všechny návštěvníky. Součástí centra je nový sál s vynikající akustikou a celkově lepší zázemí celého festivalu.

O celodenní občerstvení v podobě skvělé kávy a jídla se bude starat Kavárna Bez Konceptu, která je součástí kulturního centra.

Hned vedle centra je Zámecký park, který bude perfektní zónou relaxace pro naše návštěvníky. Pro aktivnější jedince také potěší možnost vyrazit na výlet po Prosečském hřebenu, který začíná kousek od hlavního dění festivalu.

Dostupnost z centra Liberce je cca 10 minut. Pro parkování bude sloužit hned několik bezplatných parkovišť v blízkosti kulturního centra. Velmi snadno se sem také dostanete tramvají č.11 (zastávka Vratislavice nad Nisou – Kostel).

K dispozici bude stanové městečko, kde můžete bezplatně přespat ve svém vlastním stanu nebo si můžete vybrat z mnoha nabídek ubytování v Liberci.

Detailnější informace budeme zveřejňovat na festivalovém webu a našem facebooku.

Budeme také rádi, když na náš festival pozvete své přátele > facebooková událost.

Vstupenky

Pro děti do 15 let je vstup ZDARMA.

Důležité informace

Pro spaní ve vlastním stanu jsme zajistili bezplatnou travnatou plochu nad vratislavickým pumptrackem (cca 600 metrů od festivalu). V areálu festivalu budou umístěny navigační cedule ke „stanovému městečku“. Zároveň prosíme o dodržování pořádku, nočního klidu a zákazu rozdělávání ohně. Přespat půjde již z pátku na sobotu, ale nejedná se o hlídaný prostor, takže doporučujeme využít prostor pouze pro přespání a své věci si poté uložit do malého sálu v Kulturním centru, který budeme mít k dispozici.

Po celou dobu festivalu bude otevřena Kavárna Bez Konceptu, která je přímou součástí Kulturního centra. Tady bude k dispozici veškeré občerstvení (káva, pivo, víno) včetně jídla. Hned na okraji zámeckého parku je také restaurace Zámecká konírna.

Na letošním ročníku Nalehko festu se můžete těšit i na skvělou novinku v podobě “zašívacího  koutku”.

Pokud třeba máte doma děravou bundu, stan nebo se vám třeba utrhl popruh u batohu, můžete si své vybavení vzít k nám na festival. Po celou dobu festivalu tu pro Vás bude připravený koutek, kde si buď po krátkém zaškolení můžete své vybavení na šicím stroji opravit sami nebo si nechat pomoct od Matyáše Škvora, který tu bude zašívací koutek zajišťovat.

Na záplaty a opravy budeme mít k dispozici krom jiného silnylon, Pertex, síťovinu a zipy. Pochopitelně nebude v našich silách opravit úplně cokoliv. (stylistická úprava).

Kromě toho bude možnost si přímo na místě za drobný příspěvek na materiál vyrobit karbonové stanové kolíky s úžasnou hmotností 2,5 gramu!

Pro další dotazy nás můžete kontaktovat na info@nalehko.com

Pro všechny, kdo k nám míří osobním automobilem budou sloužit hned tři bezplatná parkoviště v přímé blízkosti festivalu. Doporučujeme využít velkokapacitní parkoviště v ulici Tanvaldská (cca 200 metrů od festivalu). V případě naplnění kapacity se dá také parkovat přímo u Kulturního centra, pod knihovnou, u Pošty nebo pod vratislavickým pumptrackem (odtud je to nejblíže ke stanovému městečku).

Do vnitřních prostor Kulturního centra je přísně zakázán vstup se psy a dalšími domácími mazlíčky. Pro pohyb se zvířaty můžete samozřejmě využívat přilehlý zámecký park, který je k tomuto účelu ideální. V nedaleké blízkosti parku je také možnost využít psí park, který slouží pro výcvik psů.

Festival je samozřejmě vhodný i pro celé rodiny s dětmi. Součástí festivalu bude stánek Klubu českých turistů, kde si mohou děti vyzkoušet značkování. V blízkosti festivalu je krásný zámecký park, dětské hřiště nebo třeba pumptrack. Můžete také navštívit městskou knihovnu s dětským koutkem. Navíc pro děti do 15 let je vstup ZDARMA.

Na závěr sobotního programu Vás všechny zveme na afterparty, která bude probíhat buď ve vnitřních prostorech, nebo dle příznivého počasí ve venkovním atriu. O hudební doprovod se postará DJ DaRoot.

Mimo NALEHKO prodejního stánku a výstavy stanů budou součástí festivalu i naše spřátelené projekty. Jako vždy nebudou chybět naši kamarádi s projektem HOROBRANÍ. Určitě také doporučujeme ochutnávky jídla u stánku MUNGO HERO. Své zajímavé projekty i s doprovodným programem také představí Klub českých turistů.

V průběhu celého festivalu bude probíhat výstava ultralehkých stanů a tarpů z naší nabídky. Zároveň budeme mít na festivalu svůj stánek NALEHKO s většinou svého sortimentu, kde si můžete nakoupit nové vybavení za velmi zvýhodněné festivalové ceny.

V podstatě celý okolní areál Kulturního centra Vratislavice 101010 je jako stvořený pro relax a odpočinek. Můžete využít Kavárnu Bez Konceptu, venkovní atrium a přilehlý zámecký park nebo třeba navštívit nedaleký rodný dům Ferdinanda Porsche. Aktivnější jedinci mohou využít nedaleký pumptrack nebo vyrazit na výlet na Prosečský hřeben.

Pokud budete spát v našem stanovém městečku nebo třeba vyrazíte na výlet a budete si chtít v průběhu festivalu dát sprchu, tak budou k dispozici i sprchy přímo v Kulturním centru. Pro bližší informace se obraťte přímo na nás.

Máme pro Vás dárečky! Pro letošní ročník jsme připravili i krásné festivalové placky, které každý návštěvník dostane zdarma ke každé zakoupené vstupence.

Na výběr bude z celé řady motivů, takže záleží jen na Vás, jestli se cítíte víc jako dálkošlap nebo třeba vodomil. Zároveň půjde o zábavný rozlišovací prvek, když se budete mezi sebou seznamovat 🙂.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *