Magazín

03.07.19 6 komentářů

ISPO 2019 nalehko – 1.díl

Veletrh OutDoor ISPO 2019

Je jasné, že na veletrhu plném outdoorových novinek, letos nově v Mnichově, jsme nemohli  chybět 🙂
Celá posádka, krom poloviny libereckého týmu, jež se rozhodla okoštovat GR 54, se vydala lovit nové “nalehkosti”. V neděli jsme vyráželi ve 4:30 ráno, ale co by člověk neudělal pro zákazníky (a pro svoji zvědavost) 🙂

Rab

Největší novinkou a technologickým pokrokem je dozajista péřový spacák Rab Mythic Ultra, který byl oceněn zlatou medailí. A rovněž fakt, že se tento silný britský hráč na poli outdooru rozhodl pro spolupráci s firmou Gore-Tex a zařadil do svého produktového portfolia lehké bundy z dvouvrstvé membrány Paclite Plus, slibující nadstandardní prodyšnost.

Rab Mythic Ultra

I kdybychom husám vyprávěli před spaním pohádky, lepší peří od nich získáme už jen těžko. A tak dal tým Rabu hlavy dohromady,  spojil se s odborníky z oboru vesmírných satelitů a pomocí napaření atomové vrstvičky titanu na vnitřní textilii zabránil úniku radiačního tepla i u péřového pytle. O téhle průlomové technologii uslyšíte jako o “TILT”u, což je zkratka pro Thermo Ionic Lining Technology.
Na světě je zatím jenom 10 prototypů. Použití titanu na vnitřku spacáku nijak neovlivní prodyšnost a přitom sníží tepelné ztráty o 32% bez vlivu na váhu. Spacák o váze 606 gramů má komfort použití až do -6°C.
Při testování venku a porovnávání se stejným spacákem bez TILT úpravy, naměřil tým Rabu na povrchu Mythicu Ultra 360 o celých 8°C nižší teplotu. To je obrovský rozdíl – teplo které by vám jinak unikalo a ohřívalo spacák, zůstane díky TILT úpravě uvnitř a zvyšuje váš tepelný komfort.

Rab Mythic Ultra

Rab Phantom

Dalším přírůstkem do ultralightového portfolia je bunda Phantom s osvědčenou membránou Pertex Shield. Pro novou bundu zvolil Rab její 2.5 vrstvou variantu. Všechny švy má podlepené a i tak se pomyslná ručička na váze nevyšplhala výše, než 90 gramů. Velikost po sbalení je tak minimalistická, že nezabere více místa, než balíček kapesníčků. I když to znamená ukončení výroby oblíbeného a prověřeného Flashpointu, těšíme se, až Phantoma otestujeme.

Rab Phantom

Hybridní péřovka Rab Kaon

Nový přírůstek do izolační řady bund od odborníka na peří.
Na exponovaných místech jako jsou ramena, manžety rukávů a kapuce je duté vlákno Stratus, které vyniká odolností vůči navlhání. Zbytek bundy je plněný husím peřím s hydrofobní úpravou, která už je u Rabu standardem. Podpaží této hybridní izolační bundy jsou nezateplené a z odlehčeného Pertex Quantum Air, pro dobrou prodyšnost. Pěkná technická bunda s 250g.

6 komentářů u "ISPO 2019 nalehko – 1.díl"

 1. David napsal:

  Skvělé, jen tak dál :).. Díky

 2. Jirka napsal:

  Zní to skvěle, zrovna spacák budu brzo nějaký nový potřebovat, tak snad bude v nabídce:)

  1. Rab Mythic Ultra bude až na jaře 2020. Zatím je v nabídce pouze verze bez oné “zázračné” vrstvy – Rab Mythic.

 3. Tomáš napsal:

  Taky přemýšlím o novém spacáku do kterého bych investoval větší sumu a ten Mythic Ultra vypadá zajímavě, teď jde ještě o to jakou tohle má životnost, aby potom po X nocích nestoupla dramaticky komfortní teplota.

 4. Denis napsal:

  Rab Phantom má 90 gramov? To fakt?

  1. Je to tak 🙂 Ovšem bunda bude spadat spíše do běžecké kategorie, než pro dlouhé treky. Přeci jen se nedá očekávat, že by zvládla delší nápor pod batohem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *