Magazín

V následující tabulce najdete soupis mého vlastního vybavení, se kterým jsem absolvoval 4200km na Pacific Crest Trailu v roce 2012 a jeho hmotnosti. Je to univerzální kombinace, která obstála ve všech podmínkách od deště po sníh a vysoké hory.

V následující tabulce najdete soupis mého vlastního vybavení, se kterým jsem absolvoval 4200km na Pacific Crest Trailu v roce 2012 a jeho hmotnosti. Je to univerzální kombinace, která obstála ve všech podmínkách od pouští, po déšť, sníh a vysoké hory. Přehled vám může posloužit jako inspirace pro začátek. Je z něj krásně vidět, že i se stanem, vařením a dostatečným množstvím oblečení je možné se vejít do základní váhy pod 6kg.

Největší hmotnostní úspora proti “klasické” výbavě je samozřejmě na tzv. “VELKÉ TROJCE” – batoh, stan, spacák.

Ve výbavě je také několik zbytečně těžkých kousků, jako jsou hůlky, nákupem lehčích se dá shodit 300g, ale dosavadní hole zatím slouží a navíc je nesu většinu času v rukou, ne v batohu. Určitě alespoň 500g se dá ušetřit na nepromokavé bundě a kalhotech, ale protože je používám nejen pro treking ale i na horolezectví, potřebuji od nich určitou odolnost a ta je vykoupena vyšší hmotností.

Starší přehled vybavení z roku 2011: