Jelikož se jedná o poměrně komplikovaný proces, doporučujeme pro praní péřového vybavení využití služeb profesionálních čistíren. U produktů zakoupených u nás můžeme profesionální čištění zařídit. Více informací obdržíte na našich prodejnách nebo na emailových adresách info@nalehko.com či praha@nalehko.com.

Pokud si však přejete vyprat péřové vybavení sami, postupujte podle následujících instrukcí:

  • Perte ručně nebo v pračce na program velmi šetrného praní při teplotě 30°C za použití specializovaného pracího prostředku Nikwax Down Wash Direct.

  • Produkt pořádně vymáchejte, aby v něm nezůstaly zbytky pracího prostředku. Pokud perete produkt rozdělený na jednotlivé komory naplněné peřím, použijte při vyjmutí z pračky ručník nebo jinou látku jako určitou podporu, do níž produkt zabalíte. Zabráníte tak, aby hmotnost vlhkého těžkého peří porušila strukturu jednotlivých komor.

  • Ihned zahajte sušení při nižší teplotě v certifikované sušičce.

  • Každých 20-30 minut vyjměte produkt ze sušičky a upravte peří v jednotlivých komorách pro zvýšení loftu.

  • Nepřestávejte se sušením příliš brzy. Ačkoliv se může zdát, že vnější tkanina je již na dotek suchá a teplá, peří uvnitř komor může být stále vlhké a slepené.

  • Délka sušení se odvíjí od typu produktu a jeho velikosti, ale obvykle trvá 4 – 5 hodin.

  • Po ukončení sušení je vhodné skladovat péřové produkty volně rozbalené na suchém chladném místě. Větrání by mělo pokračovat po následující dva dny před prvním použitím.

 

Moje bunda nevypadá po vyprání stejně jako před tím.

Jestliže je po vyprání peří v jednotlivých komorách slepené dohromady nebo vypadá jako by z komor zmizelo úplně, není třeba panikařit. Nemusí to znamenat, že je bunda vadná či nenávratně poškozená. Jedná se pravděpodobně o nedostatečně usušenou textilii, v níž je peří buď slepené dohromady nebo se přesunulo do sousedních komor a tudíž je třeba jej vrátit zpět. V takovém případě prosím produkt znovu vyperte a pečlivě následujte instrukce ohledně sušení popsané výše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *