Praní

  • Před praním softshellového vybavení doporučujeme spustit jeden prací cyklus bez pracího prášku a změkčovadel. Odstraní se tak zbytky prášku a zajistí se absolutní čistota pračky.

  • Ujistěte se, že veškeré normální i suché zipy jsou zapnuté.

  • Vybavení můžete prát v ruce nebo pračce v tekutých prášcích bez enzymů, čistém mýdle nebo speciálních přípravcích jako Nikwax Tech Wash při teplotě 30°C.

  • Vyhněte se změkčovadlům a pracím práškům obsahujícím enzymy proti nečistotám. Vybavení nenechávejte chemicky čistit v čistírnách a nežehlete.

  • Pokud není v návodu na praní uvedeno jinak, doporučujeme vybavení sušit v bubnové sušičce při nižší teplotě. Lépe se tak udrží vodoodpudivá povrchová úprava.

 

Obnovení povrchové vodoodpudivé úpravy

Nepromokavé a softshellové oblečení má na vnější textilii povrchovou vodoodpudivou vrstvu (DWR – Durable water repellent), která slouží jako první překážka proti pronikání vnější vlhkosti. Tato povrchová vrstva však postupem času slábne, a proto je potřeba ji obnovovat. I když nepromokavá membrána bude stále zabraňovat průniku vody, její účinek bude zlepšen pravidelným udržováním povrchové vodoodpudivé vrstvy.

Jakmile je oblečení jednou vypráno, doporučujeme použít prostředek obnovující povrchovou vodoodpudivou úpravu. Tím je např. Nikwax TX Direct.

Každá textilie má specifické požadavky ohledně praní. Čtěte prosím pozorně návod na praní, přiložený u každého produktu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *