Tkaniny použité na péřových bundách jsou odolné a pevné. Přesto se někdy stane, že propouští trochu peří. Stává se tak proto, že je použita kombinace jemného prachového peří (90 %) a malých pírek (10 %). Ty mají ostré hroty, díky nimž občas proniknou skrze tkaninu.

Malé množství úniku peří skrze tkaninu nebo švy je běžné u jakéhokoliv péřového produktu, obzvláště ze začátku používání. Jednotlivá pírka jsou velmi jemná, a proto si mohou najít cestu ven skrze malé dírky. Jestliže uvidíte jakékoliv peří, ať už prachové nebo normální, pronikat skrze tkaninu, NESNAŽTE se jej vytáhnout.

Pokuste se jej zatlačit zpět do bundy a otevřené místo lehce promnout mezi prsty. Vytahování pírek ven by mohlo způsobit zvětšení otvoru, což není žádoucí. Promnutí otvoru mezi prsty obnoví strukturu jednotlivých vláken ve tkanině a pomůže jej zacelit.

Mohou se však vyskytovat i další důvody, proč bunda ztrácí peří. Pokud máte pocit, že je Vaše bunda vadná, neprodleně nás prosím kontaktujte.

2 komentářů u "Moje bunda propouští peří. Co mám dělat?"

 1. Petr napsal:

  Dobrý den, přijde mi že peří z bundy vylézá docela ve velké míře. Spodní vrstva – triko Moira mám poseté jako bych vylezl z kurníku!
  Typ bundy je :
  PÁNSKÁ ZIMNÍ BUNDA JACK WOLFSKIN
  DNA TUNDRA HOODY M
  Děkuji za odpověď

  1. Dobrý den, jestli to správně chápu, tak se ptáte na bundu, kterou nenabízíme. Obraťte se tedy s tímto dotazem přímo na prodejce, kde jste bundu zakoupil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *