Magazín

Čerpáno z www.rayjardine.com

“Navzdory populárnímu přesvědčení, není nutné se na extrémně náročné výpravy vybavovat drahým značkovým vybavením. Naopak, většinu věcí si můžete vyrobit sami. A pokud to tak uděláte, získáte fantastický pocit osvobození od dnešní konzumní mentality, kde na všechno je spousty reklam, je to drahé a přitom levně, masově vyráběné. Pokud si to vyrobíte sami, šetříte peníze, uděláte to co nejlépe, s použitím kvalitních materiálů a nesnažíte se to ošulit. Navíc na vlastnoručně zhotovené vybavení a jeho používání můžete být náležitě hrdí. Proto si většinu outdoorového vybavení na svoje extrémní výpravy vyrábím sám.”

Rayův ultralehký, univerzální přístřešek vlastní výroby Ray-Way Tarp

„Na dálkových trecích, považuji váhu vybavení za rozhodující. Nechci trhat rekordy, ani závodit s ostatními, ale taky s sebou nechci v nádherném prostředí táhnout kotvu… Takže jsem zásadně probral svoje vybavení a zjednodušil ho, tak aby mi nebránilo ve vychutnávání pohybu. Tím že se nemusím soustředit na nepohodlí, které mi způsobuje těžký batoh, se můžu soustředit na prostředí kolem sebe, na kytky, stromy, zvířata, na terén a na moje místo v něm. Takže se v tomto prostředí můžu pohybovat s mnohem menším odporem.“ Navíc zbytečná váha v batohu zvyšuje vaši únavu a náchylnost ke vzniku únavových zranění.

Pod značnou Ray-Way si můžete docela levně koupit soupravy s podrobným návodem na výrobu výbavy podle jeho designu, a přístřešek, “spacák”, batoh atd. si můžete vyrobit doma sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *