POZOR!!! Pražská prodejna bude v pátek 15.2. otevřená pouze do 15h. Omlouváme se a děkujeme za pochopení, tým NALEHKO.

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

SMD Deschutes Tarp, 370g

 

Nová verze 2018 s větráním ve vrcholu, delším vstupním zipem a novými reflexními šňůrami – jasná volba pro ty kdo potřebují dostatek prostoru, spolehlivost i v nejhorších podmínkách, a nízká hmotnost je pro ně prioritou. Navíc ho můžete skombinovat s vnitřním stanem Serenity Net Tent (300g) a máte tak parádní 3sezónní dvouplášťový stan do všech podmínek a hmyzího sajrajtusmiley Pokud máte rádi jednoduchost a hmotnost Net Tentu je pro vás příliš vysoká, můžete zvolit variantu Deschutes Plus - ta má na spodním okraji plachty po obvodu přišitý pruh moskytiéry, který spadá na zem a ochrání tak vnitřní prostor před vstupem bodavé havěti. Docela elegantní řešení a jenom 80g navíc. Parádní recenzi na Deschutes Plus sepsali po půl roce používání kluci z BikePacking.cz

Deschutes Tarp je nečekaně prostorný - zastřešená plocha je 4m2 a s celkovou výškou 120cm rozhodně nebudete mít problém se uvnitř posadit, nebo se převléct. Prostoru je opravdu habaděj, takže můžete uvnitř třeba i sušit věci, když vás to přes den “vypláchne”. Škoda jen, že není o něco delší. Pro postavy kolem 190cm už to bude dost natěsno a pro čahouny bude lepší zvolit něco o dost delšího - Appy Trails Mark III, SMD Skyscape (Scout nebo Trekker) a nebo Tarptent ProTrail.

pozn.: na obrázku je ještě starší verze bez větráčku a s krátkým vchodovým zipem, ale na demostraci prostornosti je to dostačující. Velikostně je nová verze stejná.

Pyramidová konstrukce s hůlkou uprostřed se snadno staví a přitom je to nejpevnější a nejstabilnější konstrukce stanu, tudíž se nemusíte bát větru ani nejhorších bouří. Dokud vydrží kolíky, vydrží i stan. Ano, stan je potřeba kolíkovat protože není samonosný, ale kdo si není schopný najít dobré místo a zarazit do země 6 kolíků, ten si nezaslouží takhle lehký stan:-) 

U vstupního zipu jsou opět poutka a na hlavní vypínací šňuře prusík s plastovým háčkem a tak si můžete stříšku nad “předsíňkou” vyhrnout nahoru, nebo stáhnou dolů podle podmínek, abyste dosáhli dobré ventilace.

Deschutes Tarp:

 • Hmotnost: 370g (450g verze Deschutes Plus)
 • Rozměry po sbalení: 30 x 10cm obal, ale dá se sbalit na polovic
 • Hexagonální tarp, staví se na jednu trekovou hůlku
 • Obrovský prostor i výška
 • Popruhy s napínákama ve všech kotvících bodech
 • Hlavní vypínací šňůra má utahování uvnitř a tak si můžete tarp při dešti dovypnout pěkně ze spacáku.
 • Možnost doplnit vnitřním stanem s podlážkou – Serenity Net Tent
 • Materiál: 30D Silicon Nylon
 • Vstupní zip #3 YKK
 • Ke stavbě je potřeba 6 kolíků – nejsou součástí stanu!!!
 • V balení je jen stan se sňůrama a napínákama, obal

Deschutes nemá zalepené švy!!! jako u ostatních UL stanů a tarpů to musíte udělat sami. Návod jak na to najete zde. Je to možná otrava, ale aspoň si zkusíte stan postavit a při přelepování se s ním seznámíte. Pokud je to pro vás nepřekonatelný problém, tak nejste na Ultralehké pojetí připravení a svoje vybavení hledejte v jiné kategorii… Ultralight je o tom, že znám svoje vybavení i jeho limity a podle toho se k němu chovám a starám se o něj. Odměnou je mi lehoučký batoh se kterým je radost se celé dny prohánět po horách!

Kód zboží: SMD Deschutes
Cena: 4 780.00Kč
Váha: 370 g

Komentáře

Ahojte, vaham medzi priestranejsim Deshutes a univerzalnejsim GateWood Cape. Co odporucate?

Ahoj, záleží na co ho chceš primárně. Já třeba pončo vůbec nepoužívám a tak se mi víc líbí Deschutes -  je prostornější a hlavně má v rozích utahovací popruhy, takže je mnohem snazší ho dobře postavit a vypnout. Petr K.

Jelikož jsem několik let používal pončo s možností přístřešku, také jsem se rozhodoval zda Gatewood cape nebo Deshutes. Po možnosti vyzkoušet oba typy jsem se rozhodl pro Deshutes. Vnitřní prostor a utahovací popruhy pro mne byly rozhodující.
Použil jsem ho již několikrát na zimní trek a vydržel i postavený na sněhu ve svěžím větru na Malé Fatře.
Kotvený sněhovými kolíky a lopatou.
Jen výška tarpu je v prostoru nad nohami a hlavou malá. Při postavě 182 cm , teplém spacáku a Thermarest Neoair Xtherm. Je třeba doplnit šnůry do poutek a dobře vypnout i nad těmito místy.
Jinak hmotnost a sbalitelnost je vynikající.

Ahoj,
Deschutes uz mam, ale chtel bych jej pred vyletem do Skotska zkombinovat s moskytierou. Je to vhodne pouzit s moskytierou Sea to Summit Nano Single nebo Double? Diky za radu :)

Do Deschutesu určitě Single. Single je ve tvaru pyramidy stejně jako Deschutes a i roztečí čtyřech rohů odpovídá Deschutu. Na Skotsko a vysoký mokrý  mech a vřes by skoro stál za zvážení vnitřní stan Serenity Net Tent... ale je jasné že je to dražší a těžší varianta. Lehký krok přeje P.K.