Continental Divide Trail

4500 - 5000 km 5-7 měsíců Severní Amerika Crazy Cook - Nové Mexiko

07.05.16 0 komentářů

CDT 2016 – Finální přípravy

Nebudeme vás napínat, po několika infarktových dnech (a nocích) jsme sbalení a na cestě do Nového Mexika. Samotné přípravy dají člověku zabrat, ale když se do toho musí odstěhovat z bytu (na jiný kontinent) tak je to lahůdka. No, bylo to těsné – ještě 15 hodin před odletem to u nás bylo jako po výbuchu (foto).

Krabice s jídlem ještě nezabalené, natož pak poslané… s balením batohu jsme ani nezačali a mapy jsem měl sice roztříděné, ale teprve jsem řešil kam bude nejlepší balíky poslat. Pár hodin totálního nasazení nakonec přineslo svoje ovoce a odpoledne odvážíme krabice s jídlem, mapami a teplejším vybavením na poštu.

Tím to ale nekončí. Ještě je potřeba si pochystat náhradní kousky výbavy- několik párů ponožek, boty, filtr na vodu, teplé oblečení a potom vybavení které by mohlo být potřeba, ale nemá to smysl se s ním tahat pořád – cepíny, goráčové boty, záložní nabíječky. Podle aktuální situace na trailu si je můžeme nechat poslat a nemusíme několik dní lítat po všech čertech a shánět je.Má to jeden háček,musíte sehnat někoho, kdo vás bude sledovat,nebude mu doma vadit krabice vašich věcí, a bude ochotný občas bleskově vyrazit na poštu a vyžádané věci odeslat. Nám pomůže Oli učitelka jógy Christie, která je z našeho plánu úplně odvazanáa chce nás podpořit.  Aby se celá věc usnadnila a předešlo se nedorozumění,všechny věci jsem jednotlivě zabalil a očísloval a dal Christie seznam položek s čísly.Stejný seznam máme i my. Když bude potřeba jen zavoláme, jaké číslo a kam chceme poslat a nemusíme složitě vysvětlovat, co máme na mysli a kde to je.

Ale slogan “ CDT – embrace brutality” má svůj dobrý důvod, tak chceme být připraveni. Po půlnoci balíme batohy a v 5h ráno jedeme na letiště. Výbavy je nakonec asi o kilo víc než bych rád (viz gear list), protože kvůli správě eshopu táhnu 6″ tablet a power banku, a taky máme teplejší oblečení než bylo nutné na PCT. K tomu máme i nějaká náhradní trička, což normálně nedělám. Zítra ráno už zahajujeme na mexické hranici, takže příště už se ozveme z trailu.

Díky za podporu ! Petr a Ola

Gear list CDT web

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Continental Divide Trail
 • Celková délka
  4500 - 5000 km
 • Doba průchodu
  5-7 měsíců
 • Kontinent
  Severní Amerika
 • Nástupní místo
  Crazy Cook - Nové Mexiko
 • Konec
  Chief mountain - Montana
 • Nejvýše položený bod
  Grays Peak - Colorado 4349 m n. m.
 • Nejníže položený bod
  Columbus - Nové Mexiko 1200 m n. m.
 • Převýšení
  128 km stoupání
Více o treku