Pacific Crest Trail

4 284 km 4,5 měsíce Severní Amerika

Zdravíme opět všechny naše příznivce a kamarády, tentokrát z Cascade Locks, malého městečka na hranicích Oregon/Washington. Jsme rádi že se nám podařilo dokončit Oregon s posledním dnem srpna. Máme tedy za sebou dalších zhruba 700km. Navzdory očekavání, že naše trénovanost poroste, jsme zaznamenali první větší krizi – únava se zjevně nastřádala a s novýma botama nohy vypověděly službu a museli jsme si vzít první vynucený den volna…

Nakonec to byla velká pohoda u jezera v Shelter Cove. Už jsme se ale zmátořili a jedeme dál. Pořád nás to baví a řekl bych že je to čím dál lepší, náš tým prostě funguje. Nakonec jsme se cítili tak odpočatí, že jsme zkusili kolik mil ujdeme za jeden den. No a zastavili jsme se po 40 milích, tzn. asi 64km. Takže to s náma nebude zas tak špatné. Udělat našich obvyklých 35km další den bylo sice trochu náročnější, ale šlo to. V pouštích na jihu se bude hodit vědět, že zvládnem i 40 mil v kuse, když nebude voda.

Je vidět, že požáry jsou tu velmi časté – procházíme hromady kilometrů shořelým lesem…

Hned na jihu Oregonu se nám podařilo na trailu potkat 80 letýho chlapíka s přezdívkou ULTRA BUNS, který běžel svých obvyklých denních 15km a dal se do vyprávění, jak před 25 lety jako první člověk proběhl Pacific Crest Trail – běžel maraton denně. Neměl žádný podpůrný tým, takže běžel s batůžkem. Žádný spacák, jen bivi pytel, žádné vaření atd. To jsme ještě ztrávili. Je to drsňák. Pak ale dodal, že loni běžel/šel PCT znovu, tentokrát v protisměru, aby si to prohlídnul i z druhé strany, a dokončil v den svých 80. narozenin!!!! To je hard-core!!!! Velký respekt a pro nás obrovská motivace. Když to zvládá on ve svých letech, musíme my náš thru-hike taky zvládnout!

Když doběhl svůj běh, tak si s námi dal hamburgr a pár piv, hehe.

UltraBuns – na focení si bez okolků kleknul, aby byl vidět i jeho parťák!

Taky nás v Oregonu malinko potrápily další lesní požáry. Museli jsme kvůli nim udělat pár oklik, protože trail byl uzavřený, ale zvládli jsme to. Někteří další hikers neměli takové stěstí, protože se oheň rozhořel a museli některé sekce přeskočit a objet stopem….

Propadlý pětikilometrový kráter sopky naplněný vodou – Národní park Crater Lake utopený v kouři v 9hodin ráno

Kupodivu se nám po čechách teď tolik nestýská, protože začala sezóna kanadských borůvek a houbaření. Je to skoro jako být  doma:-) Naše dieta je teď o hodně zajímavější, pořád máme modré pusy a kemp večer voní smaženicí. K tomu míváme neuvěřitelné výhledy na řadu sopek od Mt. Hood, přes Mt. St. Helens po Mt. Rainier, krása….

Na vrcholu South Sister, jedné z dlouhé řady sopek, která se táhne až téměř ke kanadské hranici

Doufáme že si užíváte léto venku stejně jako my. Mějte se blaze, znovu se doufám ozveme po dosažení kanadské hranice zhruba za 3 týdny.

Není to značení trochu vysoko?

Tohle bohužel vídáme hodně často – občas to respektujeme a obejdeme požár oklikou, občas uzávěrkou projdeme… nechceme přeskakovat.

Sopky Sisters, Oregon

Díky velkému množství sněhu tady jaro letos začalo až teď, v srpnu…

Hotel na vrcholu Mt. Hood známý z filmu Shining (Jack Nicholson).

 

Jeden z mnoha vodopádů v údolí Columbia River.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *