Pacific Crest Trail

4 284 km 4,5 měsíce Severní Amerika

Po více než půlročních připravách konečně přišel začátek června a s ním ideální čas na start Pacif Crest Trailu. Abych to upřesnil – na start od kanadské hranice směrem na jih. Není to úplně obvyklé, ale byl jsem v US nežádoucí, musel jsem s cestou čekat až na červen a to už se směrem z jihu na sever kvůli nesnesitelnému vedru v pouštích nedá…

Náš tým Nalehko (já a Markéta) tedy 31.května odletěl směr San Francisco s tím, že budeme mít dva týdny na zrealizování posledních důležitých věcí, jako je rozeslání balíků s jídlem, map nebo třeba i léků na místa dopředu po trase, abychom nemuseli každý týden řešit jak se dostaneme do civilizace na nákup apodobně.

Celá trasa z Kanadských hranic až po ty Mexické, vede převážně po hřebenech hor, překonává desítky sedel přes 3 000 m.n.m. s tím že nejvyšší je těsně přes 4000m.n.m. Snaží se co nejvíce vyhýbat civilizaci, takže je dobré se opravdu důkladně připravit. My máme v plánu jít cca. 32 km denně, a celou trasu 4200km tak ujít během 4,5 měsíce. Zásobování probíhá tak, že buďto si rozešlete balíky s připraveným jídlem do malých městeček nejblíž trailu, nebo na různé horské chaty, “hájovny” nebo třeba i jen kempy v horách někde u jezera s malinkatým obchůdkem, který vám váš balík podrží než si pro něj příjdete. A nebo když zhruba jednou za týden narazíte na asfaltku, která prochází horským sedlem , zkusíte svoje štěstí a dostopujete do nejbližšího městečka (obvykle 20 až 50km), kde se dá něco málo na další týden chůze nakoupit.

My jsme ztrávili uplynulý týden nakupováním, přebalováním a opětovným balením jídla do boxů, počítáním celkových kalorií v každé krabici tak, aby nám vyšlo alespoň 3,5 tis. kkalorií na den, a dál ježděním na poštu a odesíláním na odlehlá místa. Základ naší stravy na cestě tak doufám budou tvořit v krabicích rozeslané dehydrované instatní potraviny, mandle, ořechy, slunečnicové a chia semínka, sušené ovoce, olivový olej, čokolády, ovesné vločky.

Náš původní plán byl vyrazit od Kanadských hranic a jít na jih (protože startovat v červnu v poušti Mojave je plán tak maximálně na dva dny – dýl tam nepřežijete) a dorazit do pouště v říjnu a těch 600km tak přetrpět v trochu lepších podmínkách. Nicméně příroda to vidí jinak, a díky dvojnásobnému přídělu sněhu ve státě Washington a několikadennímu chumelení minulý týden, leží několik set kilometrů trailu u kanadských hranic stále ještě pod více než metrem sněhu…

Týden před startem jsme tudíž kompletně překopali plány (ještě že 8 beden s jídlem bylo pořád ještě doma) a vyrážíme z Walker Pass, z jižní Californie, těsně za pouští, jen 3 dny cesty od High Sierra a národního parku Sequoia. Povalíme to na sever , doufám že úspěšně až ke Kanadské hranici, tam zkusíme dostopovat do Seattlu, přeletět na jih do San Diega a dokončit pěkně v říjnu zbývající část trailu z mexických hranic do bodu odkud jsme vystartovali.

Na trail vkročíme zítra 16.června a doufám že si ho ve zdraví budeme vychutnávat po mnoho měsíců. Po tuto dobu se omlouvám všem příznivcům stránek www.nalehko.com že nebudou přibývat nové články, ale chod e-shopu je samozřejmě zajištěn a bude fungovat! Počítám, že alespoň jednou za měsíc se dostanem někam k internetu a budem se s vámi moci podělit o nové zážitky z cesty.

Užijte si léto co nejvíce venku a na horách, zdraví Petr a Markéta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *