Pacific Crest Trail

4 284 km 4,5 měsíce Severní Amerika

Zdravím všechny příznivce našich stránek! Po 22 dnech a 700km od startu ve Walker Pass jsme se konečně dostali do prvního města! Doposud jsme pouze překročili 5 silnic v horských sedlech, kde byl většinou malý obchudek a restaurace, takže jsme doplnili “palivo” a pokračovali dál. Cestou jsme vystoupili na nejvyšší kopec kontinentálních USA – Mt. Whitney (něco kolem 4400m) a v 5hodin ráno se tam podívali na východ slunce.

Pro ty kdo sledují naši cestu na mapě, právě se nacházíme v South Lake Tahoe. Ráno jsme překračovali silnici vedoucí přes hory a tak jsme se stopem svezli do města pořádně se najíst a nakoupit potraviny na dalších 160km do Sierra City. Vlastně máme za sebou nejtěžší část – pohoří High Sierra a asi taky nejhezčí. Cesta měla svoje úskalí, jako třeba 25 000 výškových metrů převýšení, mračna komárů, medvědi, nedostatek vody, bolavý nohy – to když nám začlo docházet jídlo a přes nejhorší sedla (nejvyšší 4000m.n.m..) jsme museli několik dní uhánět přes 40km denně…ale rozhodně to stálo zato.

Blížíme se k Mt. Whitney – typická Sierra – bílá žula a staré, pokroucené borovice.

Čekali jsme různá úskalí a snažili se na ně připravit, ale nakonec se jako největší problém jeví HLAD, prostě HLAD! Množství jídla, které obvykle stačí na týdení trek v nás zmizí za 3 dny, pohodlně… Obvykle totiž člověk po týdením treku odpočívá a ještě týden se dojídá tunama jídla…My se nemůžeme ani dojíst, ani si odpočinout a tak je žravost enormní…. dneska ve městě jsem už snědl tolik jídla, že doma by mi stačilo snad na týden.

Jasně, člověk si může den zajít někam k silnici a stopovat pro zásoby do města, ale naším cílem bylo projít si celou Sierru Nevadu bez odbíhání z trailu. Prostě plnotučná divočina 🙂

Už se nám podařilo vyladit, že když jdeme 35-40km denně, neseme optimalní množství jídla. Když jdeme kilometrů míň, musíme nést víc jídla na překlenutí obvyklých 150 – 200km mezi doplňováním potravin a batoh je moc težký…. Když se snažíme ujít víc kilometrů, strašně vzroste únava. Těch 35 až 40km denně je pro nás akorát.

Naše obvyklá hladová mňamka…. něco instantního ze sáčku + chia semínka + spousta olivového oleje a česnek...

Každopádně jsem rád, že jdeme dost NALEHKO. Náš batoh i s nabíječkama na foťák a mobil, mapama a všema extras který člověk na 4 měsíce potřebuje, váží se zásobou jídla na 5 dní a 2L vody kolem 15kg! Je to neuvěřitelný, ale potkali jsme už i chlapíka, který taky jde Pacific Crest Trail a jeho batůžek má bez jídla jen 3.5kg!!! Narodil se se špatnýma nohama. K tomu má jednu nohu kratší a absolvoval od dětství asi 10 operací, aby vůbec mohl chodit a s těžší výbavou by jít nemohl. Je vidět že jsme ještě žabaři,hehe.

Krásné sedlo Muir Pass v Sieřře Nevadě.

Aktuálně na nás čeká zase hornatá, ale výražně teplejší část severní Californie. Předpověď na tenhle týden je slunečno a každý den přes 35stupňů… Prý nejteplejší týden roku 2012,haha, jsme klikaři! Doufám že během několika týdnů dodám další report a konečně i pár fotek. Užívejte si léto na cestách, zdraví vás Petr a Markéta

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *