vybavení

Mišuna - Camino Francés - ohlédnutí za výbavou

Chtěla bych se s vámi podělit o pár postřehů ohledně oblečení a výbavy z Nalehko, řádně otestované na druhé půlce pouti do Santiaga de Compostela (Camino Frances) na přelomu dubna a května. Podmínky byly rozmanité – ze začátku v noci mrzlo, chladná rána, vítr, déšť, sníh, později slunce, teplo a znovu déšť a vítr.

Recenze softshellu Rab Kinetic Plus

Podle Rabu má jít o průlomový kousek oblečení, který člověka ušetří neustálého oblékání  a svlékání během náročného dne v horách při proměnlivém počasí. Papírové parametry toto tvrzení docela dobře podporují – nepromokavost 10 000mm, prodyšnost pro vodní páry přes 35 000g/sqm/24hrs. To jsou u softshellu jak ho u nás známe dost neobvyklé hodnoty - opravdová nepromokavost a přitom špičková prodyšnost.

Mountainsmith Mountain Shelter LT - recenzia

Úžasně podrobný text a parádní fotky: Miroslav Vanek

Autor recenzie a „žltý domček“ - million star hotel... Korzika, bergeries de Vaccaghja

Úvod

recenze Six Moon Designes - Deschutes Tarp

SMD Deschutes jsem si vybral a koupil, jelikož mi do té doby používaný klasický obdélníkový tarp (2,8 m x 1,8 m) nevyhovoval stavbou ani ochranou před počasím.

Jedná se o verzi 2014 ze silnylonu. Váha mi ukázala u nového tarpu bez zátěru švů a v obalu hmotnost krásných 392 g. Obal je dostatečně velký, vejde se do něj bez problému i poskládaný Tyvek a kolíky.

GR 20, Korsika - postřehy k vybavení

Postřehy k vybavení:

1) Haze 50 byl zbytečně moc velký, ale seděl skvěle a neměl jsem s ním žádný problém, více v samostatné recenzi.

Mountainsmith Haze 50 - test na Korsické GR20

Nejsem fandou velkýho špekulování, diskuzí a fidlikování s věcma –lepší je je vzít a začít používat. Spousta teoretických problému se rozplyne, další věci si sednou a na ty zásadní člověk nějak zareaguje. Pokud i po pár dnech máte pocit, že je věc nepoužitelná, tak je opravdu nepoužitelná.

Cumulus Prime 400 v praxi

aneb peří na vlastní kůži

Recenze kotlíku a vařiče Evernew,vaření v ziplocku,DIY závětří

*Recenze titanového kotlíku Evernew s nonstick úpravou.
*Recenze lihového vařiče Evernew Ti s Trivetem.
*Vaření v ziplocku.
*DIY stojánek na kotlík/závětří.
*DIY pot cozzy.

Inov8 Roclite 243 - test a porovnání s Roclite 295

Recenze běžeckých bot Inov8 Roclite 243 a porovnání s Roclite 295.

 

Přehled mého vlastního vybavení s váhami

V následující tabulce najdete soupis mého vlastního vybavení, se kterým jsem absolvoval 4200km na Pacific Crest Trailu v roce 2012 a jeho hmotnosti. Je to univerzální kombinace, která obstála ve všech podmínkách od deště po sníh a vysoké hory.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - vybavení