Firma DuPont již několik desetiletí vyrábí skvělé, lehké, paropropustné, hydroizolační stavební folie z polyethylenu s vysokou hustotou, které se výborně hodí i pro zhotovování outdoorových doplňků.

Firma DuPont již několik desetiletí vyrábí skvělé, lehké, paropropustné, hydroizolační stavební folie z polyethylenu s vysoku hustotou, které se výborně hodí i pro zhotovování outdoorových doplňků. Jedná se o netkanou textílii s vysokou odolností proti protržení, je vodotěsná, lehká (63g/m2)a levná. Stačí si z role ustřihnout plachtu požadované velikosti a můžete vyrazit. Jestli chcete, můžete ji po obvodě opatřit kovovými očky pro zakolíkování nebo uvázání a stavbu přístřešku. Aby tolik nešustila, můžete ji vyprat v pračce bez pracího prášku a ve studené vodě. Ve srovnání s prodávanými “Footprinty” známých značek, je tato varianta výrazně levnější a lehčí a navíc si vyrobíte kus přesně na míru.

Lehkou nepromokavou plachtu Tyvek Houswrap můžete použít jako: 

  • podlážku pokud vlastníte jednovrstvý stan

  • podložku pod stan, když máte strach z poškození podlážky vašeho stanu
  • jako plachtu pod karimatku při spaní pod širákem
  • pokud ji opatříte po obvodu poutky, nebo kovovými očky, dá se použít jako celta na postavení přístřešku

Osobně folii používáme již něco přes 7 let na bivakování a jako podlážku do jednovrstvého stanu bez podlážky a jsme s ní plně spokojeni. I přes nevybíravé zacházení se nikde neprotrhla a díky nízké ceně se o ní vůbec nemusím bát. Díky bílé barvě trochu pomaleji osychá, ale ve větru oschne za pár minut. Klidně ji můžete nechat plácat, neroztrhne se.

Na stánkách firmy DuPont si můžete přečíst technické detaily o této skvělé folii.

Tyvek můžete zakoupit v našem obchodě v malé (230 x 75 cm) nebo i velké (260 x 150 cm) verzi.