fbpx
I když jsou naše prodejny uzavřeny, tak e-shop jede dál. Na celý listopad jsme pro vás připravili dopravu zdarma na všechny naše produkty!

16.10.13 0 komentářů

Recenze skládacích lahví

Dnes si představíme tři skládací lahve včetně jejich plusů a mínusů.

Platypus 2L láhev:

Moje první (a oblíbená) skládací lahev,používám jí už víc než rok. Má značky pro objem v litrech/uncích. Perfektní tenký svár. Menší víčko, v poslední otáčce se více dotáhne. Nemám s ní žádné špatné zkušenosti. Jediné mínus – nepasuje na filtr Sawyer, kvůli kratšímu a tenčímu závitu. Sice jí nasadíte,ale při stlačení voda teče i okolo závitu.

Široká základna hrdla ve sváru umožňuje bezpečné otevírání lahve – nevytrhne se ze sváru.

Pozn.nové modely mají ergonomický tvar – užší uprostřed kvůli držení.

 Sawyer 1L láhev

Dodává se jako příslušenství k filtrům Sawyer v několika velikostech a lze i samostatně dokoupit. Předchozí modely měly problém s praskáním ve sváru. Nový model už má kvalitní svár a měl by vydržet. Víčko je malé s pěnovým těsněním uvnitř.

Netěsní s víčky typu Coca cola, takže pokud ztratíte originál musíte ho nahradit stejným nebo vytunit víčko z jiné lahve. Nemá průhledné boky, takže nevidíte kolik vody vám zbývá a jak je špinavá (to někdy může být i výhoda 🙂 ) Fólie s potiskem je nalaminovaná a po několika měsících používání se začíná odlupovat.

Používám jí, ale není moje oblíbená, až doslouží novou nechci.

 Evernew 2L láhev

Pořídil jsem si jí,protože je kompatibilní s filtrem Sawyer (neteče u závitu),jako náhradu za Platypus. Přeci jen přelívat vodu z Platypusu do lahve Sawyer nebyla moc zábava. Má ergonomický tvar pro lepší držení – úzká uprostřed. Má taky pár vychytávek,které sice přidají pár gramů navíc, ale usnadní vám život. Víčko je antibakteriální a k lahvi je připevněno odnímatelným páskem,takže ho neztratíte. Má profilovaný povrch pro lepší grip. Další vychytávkou je pružná šňůrka, která drží lahev ve sbaleném stavu.

Nemá značky označující kapacitu. Vodu v ní můžete nechat i zmrznout,zvládne -20ºC až +90ºC, ale nesmí jí být více než 80% celkového objemu. Svár je s bublinkami a v přechodu do zúžení má ostré rohy. Nemá to vliv na funkci,ale u značky Evernew, jako u dalších japonských výrobců bych předpokládal kvalitní zpracování (hrnce a vařič má Evernew perfektní).

Ostrý roh odstříhněte.

Krátká základna hrdla ve sváru – je tu značka kde máte lahev držet při otevírání.

Evernew vs Platypus – závit je u Platypusu kratší o jednu otáčku a je tenký.

Závěr: žádná z lahví není ideální, musíte si vybrat správnou pro svoje potřeby.

Aktuální ceny 2L verzí (říjen 2013):

  • Sawyer 238Kč
  • Evernew 247Kč
  • Platypus 306Kč

Sawyer a Evernew můžete zakoupit u nás v eshopu.

Celkové hodnocení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *